• Wpisów: 23
  • Średnio co: 71 dni
  • Ostatni wpis: 56 dni temu, 13:42
  • Licznik odwiedzin: 2 916 / 1728 dni
 
fuckyouverymuchhh
 
Chorwaci są bardzo mili a szczególnie poza miastami turystycznymi . W Chorwacji jest bardzo łatwo nawiązać znajomości ponieważ , to bardzo wesoły Naród choć trzeba unikać z nimi tematu Wojny z Serbami . Z jedzenia zdecydowanie polecam owoce morza , doskonałe ryby , małże przecież jest to wizytówka wybrzeża :) Co warto przywieść z Chorwacji ?
Wyroby kulinarne , oliwa , trufle . Ale jeżeli ktoś lubuje się w nurkowaniu można znaleść najpiękniejsze skarby .

Informacje ogólne

LUDNOŚĆ
4 437 460 mieszkańców. Struktura narodowościowa: większość stanowią Chorwaci; najliczniejsze mniejszości narodowe: Serbowie, Bośniacy, Słoweńcy, Węgrzy, Czesi, Włosi i Albańczycy.

KLIMAT
W Chorwacji występują dwie strefy klimatyczne: w strefie kontynentalnej przeważa umiarkowany klimat kontynentalny, częściowo górski, w strefie nadmorskiej panuje łagodny klimat śródziemnomorski z dużą ilością dni słonecznych; suche i gorące lata, łagodne i wilgotne zimy. Średnia temperatura w części kontynentalnej: styczeń 0 do 2°C, sierpień 19 do 23°C; średnia temperatura w regionach nadmorskich: styczeń 6 do 11°C, sierpień 21 do 27°C; temperatura morza w okresie zimowym 12°C, latem - około 25°C.

WALUTA
Oficjalna waluta Chorwacji to kuna (1 kuna = 100 lip). Obcą walutę można wymieniać w bankach, kantorach, urzędach pocztowych oraz w większości biur podróży, hoteli i kempingów.

Chorwackie wybrzeże, oprócz czystego, przejrzystego morza, oferuje również różnego rodzaju plaże. Adriatyk obfitujący w liczne wyspy, zatoki i skały, kryje przede wszystkim plaże kamienne, żwirowe oraz piaszczyste. Ośrodki hotelowe są przede wszystkim położone nad wybrzeżem oraz posiadają zagospodarowane plaże - często kamienne lub żwirowe, rzadziej piaszczyste. Przyjemny chłód na plażach zapewnią sosny, charakterystyczne dla tej części Basenu Morza Śródziemnego. Na niektórych plażach dodatkowo znajdują się różnego rodzaju atrakcje, zjeżdżalnie dla dzieci, tereny do gry w siatkówkę plażową oraz kawiarnie i restauracje. Plaż jest naprawdę dużo, a liczne wyspy i ich zatoczki skrywają, jeszcze nieodkryte, plaże oddalone od cywilizacji oraz tłumów turystów.
Każdy może znaleźć idealną dla siebie plażę,


A teraz troszkę zdjęć z mojego Pamiętnika Podróże małe i duże .
61790DE6-58D4-4E7A-99B5-6B162C281D38.jpeg

Nie możesz dodać komentarza.