• Wpisów: 11
  • Średnio co: 188 dni
  • Ostatni wpis: 267 dni temu, 17:30
  • Licznik odwiedzin: 3 990 / 2263 dni
 
fuckyouverymuchhh
 
Holandia, Królestwo Niderlandów – państwo położone w zachodniej Europie i południowej części Ameryki Północnej, będące monarchią konstytucyjną, złożone z czterech krajów składowych: Holandii, Aruby, Curaçao i Sint Maarten, oraz trzech gmin zamorskich: Bonaire, Saba i Sint Eustatius.

Holendrzy szczycą się swoją tolerancją i bezpośredniością. Holender powie ci w twarz, co o tobie myśliW więk Mieszanka kulturowa kontrolowana. Daje się zauważyć podział na dzielnice tureckie, marokańskie, surinamskie i tym podobne. Nie mniej jednak w dużych miastach na ulicach jest kolorowo i przyjemnie. Widuje się stroje kojarzone z Indiami, jest też bardzo dużo rzucających się w oczy muzułmanek noszących od bardzo konserwatywnych burek z siateczką na oczach po dość współczesne interpretacje. (EC-S)szości miast i miasteczek w środy i soboty odbywa się targ. Jest to okazja do kupienia świeżych warzyw, owoców, ryb, serów, czy mięsa. Na targach oprócz produktów spożywczych, oferowane są też tekstylia, ubrania, tandetne zabawki czy popularna biżuteria.Największa feta to Dzień Królowej, obchodzony 30 kwietnia. Cała Holandia bawi się na ulicach, a obchody zaczynają się już od północy. W praktyce oznacza to więc dwie noce balangi i dzień koncertów, zabaw, sprzedawania na ulicy wszelkich dupereli i każdej możliwej usługi.

Tego dnia można też handlować bez odprowadzania podatków. Holendrzy więc – w dużej mierze także dzieci – już dzień wcześniej rezerwują sobie kredą miejsce na ulicy, by potem ustawić tam swój kramik. Dzieci sprzedają swoje zabawki, dorośli bibeloty, a studenci schłodzone napoje czy przyrządzane na miejscu kanapki. Tego dnia można zrobić wszystko – kupić świeżą watę cukrową, zapleść sobie warkoczyki, albo skoczyć na bungee.

Dzień Królowej przyciąga wielu turystów, głównie do Amsterdamu czy Hagi. Obchodzony jest w całym kraju.

Jeśli już musicie zjeść oryginalne holenderskie potrawy, polecam surowe śledzie z cebulką oraz Stampoot (po polsku tłuczone ziemniaki) - mogą być one zmieszane z różnymi warzyWarto się wybrać do holenderskiego odpowiednika cepelii i kupić sobie na pamiątkę „klompy”- buty z drewna lub replikę wiatraka. W sklepie monopolowym warto kupić butelkę „Jenevera” (rodzaj ginu pędzony tylko w Holandii) - będzie się przy nim łatwo opowiadało o wycieczce do Amsterdamu.teraz troszkę zdjęć


#netherlands  #netherlandsgirls

Nie możesz dodać komentarza.